Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nie zapala kontrolki od świec żarowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nie zapala kontrolki od świec żarowych

    W moim BXE z maxi-dotem przy zapłonie nie włącza się kontrolka ciśnienia oleju (czerwona).
    Przy niskim poziomie oleju w momencie zapłonu włącza się kontrolka niskiego poziomu oleju (żółta), pojawia się komunikat na maxi-docie i jest jeden sygnał akustyczny. Kontrolka ta gaśnie po uzupełnieniu oleju lub po otwarciu maski ale w tej ostatniej sytuacji pojawi się ponownie za jakiś czas.
    Samo odpięcie wtyku od miski olejowej chyba nie włączy kontrolki niskiego poziomu oleju, natomiast po zmostkowaniu wtyku ta kontrolka powinna się zaświecić.
    Odnośnie licznika, kontrolki są na diodach LED i samo ich uszkodzenie wydaje mi się najmniej prawdopodobne.
    Pozdrawiam
    Kolinek

  • #2
    nie zapala kontrolki od świec żarowych

    Po przekręceniu zapłonu nie pojawia się kontrolka od świec. Oczywiście auto nie odpala.
    Po podpięciu pod vaga pokazało błędy:
    17569 Czujnik temperatury powietrza - przerwa/zwarcie do plusa
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    17552 Masowy przepływomierz powietrza - przerwa/zwarcie na masę
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    17564 Czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym - zwarcie do masy/przerwa
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    18025 Kontrolka świec żarowych - zwarcie do masy
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    Po skasowaniu błędy: 18025 i 17564 zniknęły, kontrolka się pojawiła i auto od szczała zapaliło.
    Zgasiłem auto po chwili zrobiłem jazdę próbną niby ok, po kilku godzinach postoju kontrolki znów nie zapala.
    Dodam iż miałem wcześniej problemy że auto mi gasło i dopiero po jakimś czsie gdy się pokazała kontrolka od świec auto zapalało.
    Profilaktycznie wymieniłem przekaźnik od świec, sprawdziłem bezbieczniki i instalacje przy akumulatorze.
    Miałby ktoś jakiś pomysł co by ewentualnie można samemu sprawdzić zanim trafi do elektryka czy elektronika?
    Nanek30

    Komentarz


    • #3
      Czy po tej próbie odpalenia podłączałeś ponownie kompa w celu sprawdzenia błędów ? Świec żarowych bym się nie czepiał, bo one raczej ułatwiają rozruch i bez nich i tak powinien silnik odpalić ewentualnie dłużej pokręci, podłącz kompa i sprawdź błędy jeszcze raz.
      // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
      ------------------------------------------------------

      Komentarz


      • #4
        We wtorek postaram się ściągnąć kolegę i podpiąć go jeszcze raz, obawiam się jednak że te błędy sporadyczne się powtórzą
        Nanek30

        Komentarz


        • #5
          Jak odczytacie błędy, wklej je to obadamy, choć jak na mój gust za dużo tych zwarć do masy, może jakaś wiązka przewodów gdzieś cuda robi ?
          // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
          ------------------------------------------------------

          Komentarz


          • #6
            Podjęliśmy próbę podpięcia, niestety nieudana.
            Samo połączenie udało się tylko z licznikiem i z centralnym zamkiem.
            Z silnikiem nie chciał się połączyć, miałem lekko padnięty akumulator i nie wiem czy to nie było przyczyną braku połączenia. Aktualnie go ładuję i w sobotę podejmę kolejną próbę.

            [ Dodano: Pią 10 Sty, 14 11:38 ]
            Miałbym takie pytanko. Czy ktoś byłby w stanie naprowadzić mnie co mógłbym sprawdzić z elektryki które wtyczki, łączenia mogące mieć związek z przypadłością mojej skodziny?
            Nanek30

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X